20. ročník festivalu Moravské chodníčky

Napajedla jsou silnou folklórní baštou a i proto se tam letos na za začátku srpna konal už 20. ročník festivalu Moravské chodníčky.

Napajedla jsou městečko ležící na rozhraní moravského Slovácka, Hané a Valašska, proslulé nejen hřebčínem a chovem dostihových koní, ale i firmou Fatra, produkující umělé hmoty včetně slavných nafukovacích hraček. Napajedla jsou ale také silnou folklórní baštou, jinak by se tam letos na za začátku srpna nemohl konat už 20. ročník festivalu Moravské chodníčky. A právě na něm natáčela Markéta Ševčíková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.