Adventní střípky z Mladoboleslavska: V Mnichově Hradišti se konal jarmark, v Hubálově a ve Zvířeticích vystavují betlémy

10. prosinec 2023 07:30

Na vánočním jarmarku v Mnichově Hradišti pestrý kulturní program doplnily stánky, u kterých lidé nejen nakupovali dárky, ale pod dohledem řemeslníků si mohli vyrobit plovoucí svíčku, řetěz na stromek z provázků nebo vánoční ozdobu z drátků. Své umění předvedl flašinetář a z výšky na to lidské hemžení shlíželi andělé.

V Hubálově u Mnichova Hradiště mají sklářskou dílnu Eva a Karel Urbanovi. Na zahradě vystavují zvětšeninu známého betlému Vojtěcha Kubašty z roku 1970. Prohlédnout si ho můžete až do Tří králů, zahrada je volně přístupná. Manželé Urbanovi navíc letos podle tohoto Kubaštova betlému vytvořili nádherný betlém skleněný, ten je vystavený v Praze v Betlémské kapli.

Hrnčířský dvůr Zvířetice

Na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích u Bakova nad Jizerou se koná tradiční výstava betlémů, vánočních dekorací, pokojíčků pro panenky, keramiky nebo porcelánu. O víkendech navíc s ukázkami řemesel a s vánoční pracovní dílnou. Otevřeno mají každý den až do 7.1., do Vánoc od 10 do 17 hodin, poté od 13 do 17 hodin.

Vánoční jarmark v Mnichově Hradišti - andělé
Spustit audio