Ano, vystupujeme z ANO, napsali tři mělničtí zastupitelé. Z hnutí i Babiše jsou zklamaní

Tři mělničtí zastupitelé Zbyněk Šnajdr, Stanislav Melichar a Martina Semelková opustili hnutí ANO, za něž kandidovali v loňských komunálních volbách. 

V prohlášení na facebooku a na webu Mělnicka uvedli, že nesouhlasí s politikou současného vedení. Zastupiteli zůstávají. Hnutí ANO je v Mělníku v opozici.

Někdejší kandidát na starostu Mělníka Šnajdr uvedl, že nemůže být součástí hnutí, pod jehož vedením se projídá ekonomický růst a zadlužuje země schodkovými rozpočty. Vadí mu i "populistická levicová politika pod taktovkou ČSSD a KSČM", zvyšování daní a zavádění elektronické evidence tržeb všem profesím.

Semelková v prohlášení napsala, že si zakládá na slušnosti, poctivosti, čestnosti, lásce k rodině a váží si všech lidí a toho, co dokázali, a také svobody. Nedokáže pochopit "koalici s KSČM v Parlamentu ČR" a má problém se ztotožnit s některými výroky a jednáním premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše a vlády. "Proto již nadále nemohu být součástí tohoto hnutí," dodala.

Melichar uvedl, že když do hnutí vstupoval, byl zklamán působením většiny politiků a věřil ve změnu k lepšímu. "Ale bohužel poslední dobou jsem dospěl k názoru, že se můj pohled na politiku hnutí ANO 2011 změnil a nadále nechci, aby mé jméno bylo spojováno s tímto hnutím," dodal.

Na vedení Mělníka se podílí čtyři uskupení a Ladislav Pořízek zvolený za Spojené síly pro Mělník, v jednadvacetičlenném zastupitelstvu mají 11 hlasů. V opozici jsou kromě ANO ODS s podporou Strany soukromníků ČR, Nezávislí kandidáti a KSČM "Za lepší Mělník". Hnutí ANO mělo dosud v zastupitelstvu čtyři mandáty, zastupitelem za ANO byl zvolen také Miroslav Ullman.