Ázerbajdžánský brankář Agajev po půl roce končí v FK M. Boleslav, nesplnil očekávání

6. prosinec 2017
Kamran Agajev

Krátké trvání mělo angažmá ázerbajdžánského fotbalového brankáře Kamrana Agajeva v Mladé Boleslavi. Jednatřicetiletý ázerbájdžánský reprezentant nesplnil očekávání, které do něj klub vkládal.

Agajev přišel do Boleslavi v červenci jako volný hráč z portugalského klubu Boavista FC Porto a měl středočeskému klubu pomoci v kvalifikaci o Evropskou ligu. Nejen, že se Mladá Boleslav do evropských pohárů nedostala, v lize po podzimní části skončila hluboko pod očekáváním na 11. místě.

V průběhu podzimní sezóny 2017 odchytal Agejev necelých pět ligových zápasů, v Ostravě byl čtvrt hodiny před koncem vyloučený po druhém žlutém napomínání, a dva duely v českém poháru.

Kamran Aghajev ve své kariéře chytal za ázerbajdžánské Shafa Baku (2001-04), Turan Tovuz (2004-06), Khazar Lankaran (2006-13), FK Baku (2013), Gabala (2014-15), Inter Baku (2016), za turecké Kayserispor (2015), Karsiyaka Izmir (2015), působil v portugalském Boavista FC Porto (2016-17) a naposledy v českém FK Mladá Boleslav (2017). Za ázerbajdžánskou juniorskou reprezentaci odchytal dvacet utkání a za dospělou ázerbajdžánskou reprezentaci devětašedesát zápasů.

V klubu tak pro zimní pauzu a přípravu před začátkem jarní části sezóny zůstává brankářská dvojice Luděk Vejmola a Martin Jedlička.

První jmenovaný působí v Mladé Boleslavi rok a půl, avšak nikdy si nevybojoval pevné místo jedničky. Devatenáctiletý Jedlička zažil premiéru v seniorském fotbale v posledním podzimním kole proti Spartě, kde dostal tři góly, z nichž první potvrzoval premiérově v české lize videorozhodčí

Spustit audio
autor: jgr
  • Aktuální dění
  • Zpráva