Bára Munzarová uvařila kapustnici s troškou alkoholu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bára Munzarová a Patrik Rozehnal

Tentokrát si Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal pozvali k plotně herečku Báru Munzarovou, aby je naučila, jak sama říká, "vyprošťovací polévku" - kapustnici s troškou alkoholu. Bylo to příjemné povídání.

Pochoutky byli důkazem toho, že neplatí staré pravidlo, že v rozhlase a televizi se nesmí pít. My jsme přidali do polévky štamprdličku poctivé slivovičky. Během vaření si povídali o kuchtění, o dceři Aničce i herectví. Dozvěděli jste se, jak to vypadalo, když maminka Jana Hlaváčová četla malé Barunce pohádku, když byla trochu ovíněná, jak si tatínek hrál na opilce nebo proč nechtěla Bára jako malá k zubaři.

Kapustnice s troškou alkoholu:
2 sáčky kysaného zelí, 250 g uzeného masa, 250 g hovězího masa na polévku, 250 g vepřového masa, 2 nožičky pikantní klobásy (zbojnická nebo dunajská), hrst sušených hub, asi 10 sušených švestek, 3 stroužky česneku, sůl, nové koření, celý pepř, bobkový list a štamprdlička bílého alkoholu (může to být slivovice, meruňkovice, apod.)

Reprízováno 23. června 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?