Bára Munzarová uvařila kapustnici s troškou alkoholu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bára Munzarová a Patrik Rozehnal

Tentokrát si Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal pozvali k plotně herečku Báru Munzarovou, aby je naučila, jak sama říká, "vyprošťovací polévku" - kapustnici s troškou alkoholu. Bylo to příjemné povídání.

Pochoutky byli důkazem toho, že neplatí staré pravidlo, že v rozhlase a televizi se nesmí pít. My jsme přidali do polévky štamprdličku poctivé slivovičky. Během vaření si povídali o kuchtění, o dceři Aničce i herectví. Dozvěděli jste se, jak to vypadalo, když maminka Jana Hlaváčová četla malé Barunce pohádku, když byla trochu ovíněná, jak si tatínek hrál na opilce nebo proč nechtěla Bára jako malá k zubaři.

Kapustnice s troškou alkoholu:
2 sáčky kysaného zelí, 250 g uzeného masa, 250 g hovězího masa na polévku, 250 g vepřového masa, 2 nožičky pikantní klobásy (zbojnická nebo dunajská), hrst sušených hub, asi 10 sušených švestek, 3 stroužky česneku, sůl, nové koření, celý pepř, bobkový list a štamprdlička bílého alkoholu (může to být slivovice, meruňkovice, apod.)

Reprízováno 23. června 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.