Bára Munzarová uvařila kapustnici s troškou alkoholu

Tentokrát si Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal pozvali k plotně herečku Báru Munzarovou, aby je naučila, jak sama říká, "vyprošťovací polévku" - kapustnici s troškou alkoholu. Bylo to příjemné povídání.

Pochoutky byli důkazem toho, že neplatí staré pravidlo, že v rozhlase a televizi se nesmí pít. My jsme přidali do polévky štamprdličku poctivé slivovičky. Během vaření si povídali o kuchtění, o dceři Aničce i herectví. Dozvěděli jste se, jak to vypadalo, když maminka Jana Hlaváčová četla malé Barunce pohádku, když byla trochu ovíněná, jak si tatínek hrál na opilce nebo proč nechtěla Bára jako malá k zubaři.

Kapustnice s troškou alkoholu:
2 sáčky kysaného zelí, 250 g uzeného masa, 250 g hovězího masa na polévku, 250 g vepřového masa, 2 nožičky pikantní klobásy (zbojnická nebo dunajská), hrst sušených hub, asi 10 sušených švestek, 3 stroužky česneku, sůl, nové koření, celý pepř, bobkový list a štamprdlička bílého alkoholu (může to být slivovice, meruňkovice, apod.)

Reprízováno 23. června 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.