Basketbal: Nymburk v Zaragoze padl, přesto si ve čtvrtfinále Ligy mistrů zahraje

2. duben 2021

Basketbalisté Nymburka přes porážku v Zaragoze 71:90 slaví postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Orena Amiela si v dohrávce 3. kola osmifinálové skupiny L sice ve svém čtvrtém duelu připsali první neúspěch, ale účast ve Final Eight slavili stejně jako španělský celek. Pomohla jim k tomu výhra Bambergu nad Sassari 92:86.

Bamberg už se před druhý Nymburk nemůže dostat kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů. Amielův tým tak už minimálně zopakoval nejlepší výsledek z loňska, kdy skončil na finálovém turnaji v Aténách ve čtvrtfinále s pořádajícím AEK.

Čtvrteční porážce v Zaragoze nezabránilo ani 17 bodů Lukáše Palyzy. V domácím dresu zářil Jacob Wiley, který předvedl díky 22 bodům a 10 doskokům double double.

Nymburk nastoupil stejně jako v úterý v bosenském Laktaši proti Bambergu bez zdravotně indisponovaného Retina Obasohana i bez kapitána Vojtěcha Hrubana, který se v právě v minulém utkání znovu zranil.

Vyrovnaný zápas

Po vyrovnaném úvodu sice Zaragoza unikla sedmibodovou šňůrou do vedení 12:6, ale čeští mistři zareagovali povedenou pasáží 16:2 a po snížení domácích ovládli první čtvrtinu 22:16.

Trojka Petra Bendy na startu druhé desetiminutovky zajistila Nymburku jeho nejvyšší vedení o devět bodů, ale domácí se postupem času střelecky chytli a do poločasové přestávky už šli s vedením 45:40.

Hned poté Zaragoza získala náskok deseti bodů, ale Nymburk se opět vrátil. S 26 body hrdina úterního duelu Palyza trojkou ve 29. minutě vyrovnal na 54:54.

Jenže čtrnáctibodová šňůra domácích na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny definitivně zlomila vývoj. Španělský celek, který hrál v úterý proti Sassari, ve své hale kraloval. Nymburk po cestě z Bosny a Hercegoviny autobusem domů a dnešním letu do Španělska ztrácel i 25 bodů. Nakonec skóre mírně zkorigoval.

Basketbalová Liga mistrů - osmifinále:

Skupina L - dohrávky 3. kola:
Casademont Zaragoza - ERA Nymburk 90:71 (16:22, 45:40, 63:54)

Nejvíce bodů: Wiley 22, Harris 17, Sulaimon 15 - Palyza 17, Datton 14, Kříž 10. Fauly: 19:25. Trestné hody: 29/24 - 15/10. Trojky: 6:7. Doskoky: 40:50.

Bamberg - Sassari 92:86.