Basketbalisté Prostějova vyhráli nad Nymburkem

4. červen 2011

Prostějovští basketbalisté poprvé ve finále Martini NBL porazili favorizovaný Nymburk. Na domácí palubovce se sice probouzeli pomaleji, ale utkání nakonec rozhodli ve svůj prospěch. Středočeskému týmu nepomohl dobrý vstup do zápasu, ani téměř vymazání náskoku domácích v jeho konci.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří vyhráli první čtvrtinu 21:17. V naprosto vyrovnané vitvě se ale postupně prosazovali domácí. Především výbornou hrou v obraně. Ve třetí desetiminutovce si prostějovský celek vypracoval náskok až sedmi bodů. Ten sice jeho soupeř snížil minutu před koncem na jeden bod, ale vyrovnat se mu už nepodařilo.

Prostějov porazil Nymburk 73:70 a snížil tak stav série na 1:2 na utkání.

Třetí zápas finále Mattoni NBL basketbalistů:

Prostějov – Nymburk 73:70 (17:21, 35:37, 62:56), nejvíce bodů: Lawrence 22, Landry 17, Nicholson 15 - Simmons 17, Benda 13, Lenzly 9. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Vondráček. Trestné hody: 35/25 - 27/20. Fauly: 24:27. Trojky: 4:4. Diváci: 1600. Stav série: 1:2.

autoři: kyk , min