Bohumil Klepetko uvařil špekové knedlíky se zelím a cibulkou

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal vařili s moderátorem zpravodajských relací České televize Bohumilem Klepetkem. Vařili špekové knedlíky se zelím a usmažili cibulku navrch.

Povídali si překvapivě i o lodích, moři, plavbách i námořnické vlajkové abecedě. To všechno totiž Bohumila přitahuje už od dětství, kdy zatoužil stát se lodním důstojníkem. Pověděl vám také, jak zvládá vaření, která jídla miluje a co mu vařila babička.

Špekové knedlíky:
12 rohlíků, 1 kg uzeného bůčku, trochu mléka, 4 vejce, svazek sladkolisté petrželky, olej, sůl, pepř, cibule, kysané zelí, nové koření, trochu cukru

Reprízováno 26. října 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...