Bohuš Matuš upekl kuře „tabako“

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Patrik Rozehnal, Naďa Konvalinková a Bohuš Matuš

Před plotnou v rozhlasové kuchyni se objevil zpěvák Bohuš Matuš. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal s ním udělali kuře „tabako“, což je jeho oblíbený recept, který mu dělávala babička. Navíc si udělali i salát z rajčat a kopru.

Během povídání u vaření jste se dozvěděli, proč odešel Bohuš z domova v 16 letech, kdo mu nabídl přístřeší a co jediného měl ve futrálu na kytaru. Také prozradil něco o cestování po Evropě a složitém učení textu na muzikál Kat Mydlář.

Kuře „tabako“:
1 celé kuře, 8 rajčat, 5 stroužků česneku, 2 lžíce drobně nasekaného kopru a cibule, 1 dl oleje, mletý pepř, sůl, provensálské bylinky a čerstvý chléb


Postup:

1. Očištěné kuře na hřbetě nařízneme po celé jeho délce a krk s páteří odsekneme (masité kosti můžete využít na přípravu polévky).

2. Rozevřené kuře rozklepeme, osolíme, silně potřeme utřeným česnekem a dáme do hrnce opéci na rozpáleném oleji.

3. Kuře zakryjeme menší poklicí a tu zatížíme závažím, aby maso bylo stlačené ke dnu nádoby.

4. Opékáme na mírném ohni 20-30 minut z obou stran dozlatova.

5. Hotové kuře servírujeme na nahřátou mísu a zvlášť podáváme na ¼ nakrájená rajčata v olejové zálivce, ochucená solí, pepřem, posypaná sekaným koprem a cibulkou. Servírujeme s opečeným chlebem.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.