Boleslav se vrátila do tréninku a odehrála přípravný dvojzápas

Fotbalisté Mladé Boleslavi se po třech dnech vrátili do společné přípravy. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže. Středočeský celek od neděle netrénoval kvůli jednomu pozitivnímu nálezu na covid-19 v kádru, úterní kontrolní testy ukázaly, že v klubu nikdo další nakažený není.

Ve středu odpoledne už Mladoboleslavští dokonce odehráli přípravný dvojzápas s dalším ligovým týmem Bohemians Praha 1905. 

Nejmenovaný mladoboleslavský hráč byl prvním pozitivním případem během plošného testování ve všech 32 klubech první a druhé ligy před obnovením profesionálních soutěží.

Nemocí covid-19 se nakazil také jeden slávista a Pražané na rozdíl od středočeského celku zůstanou v klidovém režimu do pátku, kdy je čekají další testy. Červenobílí jsou jediným profesionálním týmem, který momentálně netrénuje.

Mladá Boleslav vstoupí do obnovené sezony v úterý shodou okolností právě zápasem doma se Slavií. Oba kluby musejí před utkáním projít dvěma kontrolními testy, a pokud dopadnou negativně, budou týmy připraveny nastoupit. Mladoboleslavští už jedno přetestování v úterý absolvovali.

Středočeský celek odpoledne nastoupil k dvojzápasu s Bohemians 1905 a v obou utkáních se týmy rozešly smírně. V prvním duelu hráli soupeři 1:1, když se za Pražany nejprve trefil Květ a poté srovnal Wágner. Druhý zápas skončil bez branek. Obě utkání se hrála na 2x 40 minut.

Další testy v klubech první a druhé ligy měly negativní výsledky, celkem bylo včetně dvou pozitivních odebráno 1442 vzorků. Druhá vlna testů čeká týmy o víkendu a hned po něm tak, aby od začátku příštího týdne mohly naskočit do prvních zápasů obnovené sezony. Pouze Tepličtí a Liberečtí podstoupí druhé testování dříve, neboť už v sobotu načnou na Stínadlech restartovaný ligový ročník dohrávkou 23. kola. Identitu nakažených hráčů LFA, kluby ani krajské hygienické stanice nezveřejňují.