Bylinkové sirupy a léčivé účinky: Který posílí imunitu a který podporuje hubnutí?

Sirupy z bylin a koření patřily do základní výbavy každé báby kořenářky na vsi. V malých lahvičkách se skrývalo tekuté zlato, které dokázalo léčit různé neduhy.

I dnes se dají bylinkové sirupy lehce pořídit. Třeba sirup meduňkový je dobrý na trávení, pomáhá s usínáním a navozuje dobrou náladu.

Sirup ze zázvoru snižuje nevolnost, posiluje organismus a působí protizánětlivě. Pokud byste chtěli posílit játra, vyzkoušejte sirup jitrocelový. Bude dobrý také na průdušky a dýchací cesty.

Pro dámy mám tip na sirup z květu černého bezu. Ten se doporučuje, pokud se snažíte zbavit pár přebytečných kilogramů. Bylinkové sirupy zkrátka zaručeně pomáhají. A navíc, jsou výborné jak do čaje, nebo jen tak na lžičku.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.