Cena Vesnice roku 2022 nám přinesla pocit hrdosti a zlepšila náladu v současné složité době, říká starosta Kostelní Lhoty

27. prosinec 2022

Hostem pořadu K věci byl starosta vesnice roku ČR 2022 Kostelní Lhoty Tomáš Drobný, zvolený za Sdružení za rozvoj Kostelní Lhoty.

Čtěte také

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Tomáš Drobný o ocenění Vesnice roku 2022, o tom, co vítězství obci přineslo, kolik lidí se zapojilo do příprav na příjezd komise a co plánují udělat s finanční odměnou, kterou obec dostane.

"Tak asi nejvíc prestiž. Hodně se o nás mluví. Kostelní Lhota už se stala známým jménem i v tom celostátním měřítku, nejenom ve Středočeském kraji, takže to je pro nás možná to nejdůležitější. Přineslo to i pocit hrdosti a zlepšilo náladu v té složité době, ve které jsme," říká starosta Vesnice roku 2022.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.