Cena Vesnice roku 2022 nám přinesla pocit hrdosti a zlepšila náladu v současné složité době, říká starosta Kostelní Lhoty

27. prosinec 2022

Hostem pořadu K věci byl starosta vesnice roku ČR 2022 Kostelní Lhoty Tomáš Drobný, zvolený za Sdružení za rozvoj Kostelní Lhoty.

Čtěte také

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Tomáš Drobný o ocenění Vesnice roku 2022, o tom, co vítězství obci přineslo, kolik lidí se zapojilo do příprav na příjezd komise a co plánují udělat s finanční odměnou, kterou obec dostane.

"Tak asi nejvíc prestiž. Hodně se o nás mluví. Kostelní Lhota už se stala známým jménem i v tom celostátním měřítku, nejenom ve Středočeském kraji, takže to je pro nás možná to nejdůležitější. Přineslo to i pocit hrdosti a zlepšilo náladu v té složité době, ve které jsme," říká starosta Vesnice roku 2022.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová