Cestující v Příbrami budou jezdit v nových červených nízkopodlažních autobusech. Ceny jízdného se nezmění

20. listopad 2019

Dvacet červených nízkopodlažních autobusů s logem města bude od prosince vozit cestující v příbramské MHD. Společnost Arriva Střední Čechy se uzavřela s městem smlouvu na dalších deset let a dohodla se na výrazné obnově vozového parku.

„Všech dvacet autobusů v příbramské MHD bude nízkopodlažních, což při nástupu i výstupu ocení zejména rodiče s kočárky, starší a méně pohybliví občané. Cestující si užijí i další komfort, kromě pohodlných sedaček to bude klimatizovaný prostor autobusů,“ dodává František Soumar, ředitel společnosti Arriva Střední Čechy.

Arriva Střední Čechy nakoupila pro Příbram 14 nových autobusů značky Mercedes, dalších šest vozidel je zánovních a splňují přísné požadavky města na kvalitu poskytovaných služeb v MHD Příbram. Cestující nové autobusy poznají hned na první pohled, jsou totiž výrazně červené a s logem města. Vybaveny jsou také jednotným informačním systémem a kromě hlášení zastávek uvidí cestující na LCD panelu trasu spoje i další informace k němu.

Větší pohodlí ale rozhodně neznamená zvýšení cen jízdenek. „Za stejnou cenu jízdného získají naši občané výrazně kvalitnější službu, větší komfort a vyšší úroveň přepravy, srovnatelnou s městy západní Evropy,“ říká starosta Příbrami Jan Konvalinka (ANO).

S výjezdem nových autobusů se změní od 1. prosince velmi drobně jízdní řády městské dopravy. Upraven bude jejich provoz během vánoční svátků a zanikne linka s označením 9A, která měla jen dva ranní spoje z autobusového nádraží do zastávky Pekárny.

autor: Soňa Jindrová | zdroj: Český rozhlas Region
Spustit audio