Cévní mozková příhoda: Jak ji rozpoznat a jak probíhá léčba

Porucha motoriky v obličeji, ruce či noze, takové jsou nejčastější příznaky cévní mozkové příhody. Jedná se o nesmírně závažné onemocnění, při jehož potenciálním odhalení musíme okamžitě do nemocnice.

MUDr. Libor Musil nám sdělil, co to je cévní mozková příhoda a co se během ní odehrává v našem organismu. V komplexním rozhovoru také prozradil, jak probíhá případná neurorehabilitace.

Od primáře pražské Rehabilitační kliniky Malvazinka víme, jaké rizikové faktory můžeme ovlivnit. Dozvědeli jsme se zároveň, v jakém věku se nejčastěji nemoc objevuje a zdali se její pravděpodobnost zvyšuje s věkem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...