Chceme dětem dodat elán a energii, říkal hokejista Tlustý v motolské nemocnici

23. červen 2015

Hokejista Winnipegu Jiří Tlustý je ze zámořské NHL zvyklí, že se účastní charitativních akcí, které v průběhu celé sezony organizuje klub. Po návratu do vlasti si našel čas a rozhodl se jednu takovou uspořádat sám. Proto vyrazil mezi pacienty dětského oddělení fakultní nemocnice v Motole.

Už během výluky NHL před třemi lety si rodák ze Slaného a český hokejový reprezentant Jiří Tlustý usmyslel, že se svými kladenskými spoluhráči zajde obveselit a obdarovat pacienty dětské nemocnice o Vánocích.

Ty teď sice nejsou, ale to mu nezabránilo, aby takovou akci uskutečnil i teď v pražském Motole.

„Byli jsme na charitativním fotbale v Knovízi, což je vesnice vedle nás. Tam jsem si vydražil dres Ondry Pavelce a zase tak moc jsem ho nepotřeboval, tak jsem domluvil, že peníze dám na akci Nikolka a dres ať použijí na něco jiného. Oni se toho chytili a dorazili jsme sem,“ říká mi Jiří Tlustý před vchodem na samotné oddělení.

V ruce drží dva dresy - Pavelcův a ten svůj. Oba se rozhodl nemocnici věnovat, aby je mohla zpeněžit a následný obnos využít na dobrou věc. Nešlo ale pouze o finanční podporu.

„Snažíme se jim přinést trochu elánu a energie. Dětem se rozzáří oči a užívají si to i s námi.“ Než ovšem k symbolickému předávání dresů došlo, nakoukl s nimi do pokojů k dětem.

Kromě kartiček s podpisem byl mezi dětmi také zájem o vyfocení v dresu Winnipegu i se slavným hokejistou.

autoři: jbk , Vojtěch Bureš
Spustit audio