Chceme víc policistů v terénu, zřídíme i samoobslužná kontaktní místa, říká šéf krajských policistů

10. prosinec 2019

Hostem pořadu K věci byl středočeský policejní ředitel Václav Kučera.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Václav Kučera o chybějících policistech, projektu samoobslužných kontaktních míst nebo využití dronů pro dokumentaci dopravních nehod.

Už na začátku roku 2020 by mělo ve středních Čechách vzniknout první samoobslužné kontaktní místo. Od projektu s názvem Pol Point si policie slibuje i to, že se v terénu bude moci objevit více policistů. Lidé budou na samoobslužném kontaktním místě komunikovat s policisty na dálku prostřednictvím videokonferenčního hovoru. "V případě, že budete potřebovat fyzickou pomoc policie nebo nějakou další součinnost, pak za vámi přijede policista, který je v tu dobu v blízkosti venku, a tu pomoc vám poskytne," říká k chystané novince Václav Kučera.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...