Chci se soustředit i na řadu menších věcí, které zlepší kvalitu života ve městě, říká nový starosta Kutné Hory

29. listopad 2022

Hostem pořadu K věci byl nový starosta Kutné Hory Lukáš Seifert z ODS.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Lukáš Seifert o zlepšení komunikace města směrem k veřejnosti prostřednictvím osobních setkání, nových médií a sociálních sítí i o tom, jak chce zlepšovat kvalitu života v Kutné Hoře.

"Lidé potřebují základní služby, potřebují funkční veřejné osvětlení, chodníky, chtějí dobré školy, kde se budu cítit děti dobře, budu tam spokojené. Chtějí místo i na na stáří, ať to jsou domy s pečovatelskou službou nebo nebo další služby. Služby, které umožňují, umožňují v ideálním případě zůstávat doma co nejdéle. Takže to nějaký takový základ a k němu bych se chtěl vrátit," říká Lukáš Seifert.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.