Choroši představí album Poslední vlak na nádraží. Na trampském festivalu nejen pro šotouše

9. říjen 2023, aktualizováno

Středočeská akustická tramp-folková skupina Choroši funguje od prosince roku 2012, Aleš zpívá, hraje na kytaru a v civilu je úředník. Tomáš Machalík, kterému v trampské i jiné komunitě neřeknou jinak než Dougu, hraje na speciální basovou kytaru a v civilu je překladatel. Pozvali nás na festival, kde se společně s dalšími členy kapely, zpěvačkou Věrou Hájkovou a kytaristou a zpěvákem Honzou Komínem, pochlubí prvním cédéčkem.

Choroši se od roku 2013 zúčastňovali různých soutěží, ve kterých získali několik ocenění od odborných porot i od diváků (mj. autorská Porta, Ústecký stříbrňák) a postupně se dostali do širšího povědomí folkové komunity.

Hrdě se hlásí k folkové a trampské hudbě a snaží se ji obohacovat písněmi z vlastní autorské dílny. Spolu s několika písněmi zahraničního původu, k nimž napsali české texty. Posluchačům v nich vyprávějí příběhy, které napsal sám život, popřípadě mu při psaní trochu pomohla bujná „choroší“ fantazie.

Jejich první album, které se právě „narodilo“, nese název Poslední vlak a najdete na něm 18 písniček ze všech období existence kapely. Choroši ho představí tuto sobotu (14. 10. 2023) kde jinde, než na nádraží. V Sudoměři u Mladé Boleslavi, na druhém ročníku festivalu trampské a folkové muziky s názvem Trampuráj. Na festivalu vystoupí ještě další 3 kapely (brněnský Tramp Evergreen Band, folkové sdružení Sekvoj a písničkář Standa Haláček).

Na festival Trampuráj můžete přijet historickým motoráčkem  řady M152 (lidově nazývaným Orchestrion). Vyjede z Turnova, se zastávkami v Mnichově Hradišti, Bakově nad Jizerou a Mladé Boleslavi. Po skončení festivalu vlak diváky odveze zpět. Zpívaní ve vlaku je samozřejmostí. Otužilejší zájemci mohou přespat ve stanech přímo na louce u nádraží, ale je třeba počítat s nižšími nočními teplotami.

V přestávkách mezi vystoupeními proběhne neformální soutěž diváků ve zpěvu vybraných trampských písní ve stylu karaoke, zde ovšem s živým doprovodem přítomných muzikantů. Po skončení programu bude následovat posezení u ohně a vyhlášení výsledků.

Odjezdy vlaků na festival

14:05 Turnov 

14:28 Mnichovo Hradiště      

14:35 Bakov nad Jizerou, město      

15:17 Mladá Boleslav, hlavní nádraží          

15:50 Sudoměř u MB

Odjezdy vlaků z festivalu

21:47 Sudoměř u MB

22:19 Mladá Boleslav, hlavní nádraží

22:34 Bakov nad Jizerou, město

22:40 Mnichovo Hradiště

23:00 Turnov

Začátek hudebního programu na nádraží v Sudoměři je v 17 hodin, předpokládaný závěr okolo 21. hodiny. Oheň a vyhlášení výsledků soutěžního karaoke do odjezdu vlaku či déle. Vstupné pro návštěvníky festivalu činí 150 Kč, vstupné společně s jízdenkou do historického vlaku 250 Kč.

Pořadatelem festivalu Trampuráj je sdružení UnderFolk, které již druhým rokem představuje v Mladé Boleslavi a okolí folkovou hudbu v co nejpestřejší podobě. Festival proběhne s podporou Nadace Život umělce a Svazu autorů a interpretů, z. s.

Spustit audio