Co dělat, když se pes neudrží na vodě? Pořiďte mu vestu

13. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buldoček Hugo v plovací vestě

V tropických letních dnech je dobré domácí mazlíky osvěžit. Někteří psi milují večerní procházky k rybníku, kde pak vesele skáčou do vody pro aportky. Ale jsou psi, pro které může být voda nebezpečná. Například někteří buldoci by se mohli dokonce utopit. Přitom ale vodu milují. Jak jim tedy pomoct?

Svou úsměvnou zkušenost líčí veterinární lékařka Lída Růžková: „Máme ve veterinární péči francouzského buldočka Huga. Zažila jsem s ním plavecký výcvik. Plaval stylem kámen a pomalinku se potápěl, přitom vodu miluje. Majitelé mu tedy pořídili krásnou červenou záchrannou vestu jako z Pobřežní hlídky. Jezdil pak s nimi na surfovém prkně, skákal z něj do vody, potopil se, ale díky vestě se zase vynořil a byl šťastný.“

Jak osvěžit zvířata v tropických vedrech

Jak osvěžit psa v tropických letních dnech, když se nerad koupe? Veterinářka Ludmila Růžková doporučuje hlavně dostatek chladné vody k pití. Kočky milují vodu proudící, na trhu jsou pro ně různé fontánky. A pokud je vedro extrémní, a je potřeba ochladit celé tělo, namočte ručníky a přikládejte je vašim miláčkům na čenich, temeno hlavy, do mezinoží, podpaží a na bříško.

„A nezapomínejte na králíky, morčata a okrasné ptactvo v klecích. V módě je chov těchto zvířat v panelácích. Ale celodenní pobyt na rozpálených balkónech může být pro tato zvířata tragický,“ varuje veterinářka Růžková.

autor: jsl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?