Co pohltí odér z ryb, co zmírní palčivost paprik a a tip na domácí hranolky

Velmi oblíbené jsou u našich posluchaček rady do kuchyně, a právě proto dnes přináším další várku.

Palčivost paprik zmírníte, když očištěnou papriku pečlivě nasolíte a necháte hodinu působit. Před použitím ještě papriku opláchněte vodou. Pachů a nepříjemných výparů z kuchyně se jednoduše zbavíte, když na plotně necháte vařit vodu s octem a lžičkou skořice.

Stroužky česneku lépe vyloupete, když je na chvíli ponoříte do vařící vody. Rybu pečte vždy společně s rozkrojeným jablkem. Pohltí rybí odér a rybí maso bude jemnější a chutnější.

Připravujete domácí bramborové hranolky? Před smažením je na 20 minut namočte do mléka. Nenatáhnou při smažení tolik oleje. Hezký čas strávený v kuchyni přeje Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.