Čtvrteční Noční linka: Ježíškova vnoučata

9. prosinec 2021

Zapojili jste se letos do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata? Přáli jste si vy sami něco konkrétního? Vyplnilo se vám přání? Pokud jste se zrovna nezapojili do našeho projektu, pomáháte někomu ve vašem okolí třeba tím, že ho pozvete na Štědrý den ke stolu či mu jinak zpříjemníte vánoční čas? Máte souseda, sousedku, o kterém víte, že žije sám, zastavíte se třeba jen na chvíli s právě upečenou vánočkou, talířem cukroví? Podělte se s námi o vaše vánoční příběhy.

I v letošním roce se uskuteční projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Seznam přání se letos otevřel 15. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Projekt propojuje lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.