Čtvrteční Noční linka: My Tři králové jdeme k vám...

6. leden 2022

Dnes je už 6. ledna a mnohde slavíte svátek Tří králů - Kašpara, Melichara a Baltazara. A vlastně nám definitivně končí období vánočních svátků.
Dodržujete tradice a chodí u vás Tři králové? Víte o sbírkách, které se třeba pořádají právě v tyto dny a komu pomáhají? A co kuchyně spojena s tímto dnem, připravují se u vás nějaké speciality právě na Tři krále?

V historii se mluví také o Večeru tříkrálovém, znáte nějaké příběhy spojené s tímto datem? A co masopustní období, které teď bude následovat. Máte ho rádi a konají se třeba právě u vás veselé oslavy a akce?

Jak známo, svátkem Tří králů končí období vánočních svátků a začíná období masopustu. Legenda o mudrcích z Východu říká, že se přišli do Betléma poklonit novorozenému Ježíšovi. A v tento den zpravidla také odstrojujeme vánoční stromky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová