Čtvrteční Noční linka: Na co jste ve svém životě skutečně pyšní?

17. červen 2021

Byli jste někdy pyšní sami na sebe, že jste např. dokázali vystudovat vysněnou školu, i když vás od toho mnozí zrazovali a nevěřili vám? Podařilo se vám udělat dobrý skutek, ze kterého jste se mohli společně radovat? Vyhráli jste zápas, o kterém jste byli přesvědčeni, že nemůžete vyhrát? Získali jste zaměstnání, po kterém jste roky toužili? Žijete vedle protějšku, na který jste právem pyšní? Na co vše jste v životě pyšní?

Každý to máme v životě jinak. Někdo se pyšní celou řadou medailí, druhý je pyšný na to, že vychoval slušné a pracovité potomky. Je na každém z nás si vybrat, na co jsme právem pyšní.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.