Čtvrteční Noční linka: Národní hrdost

27. říjen 2022

Jste hrdí na svůj původ, z jaké rodiny a země pocházíte? Jak to máme my Češi s národní hrdostí, co myslíte? Na co můžeme být jako národ pyšní? Jak bychom mohli posílit národní hrdost, co myslíte? Na jakého člena rodiny jste nejvíce pyšní a proč? Je rozdíl mezi naší národní hrdostí a hrdostí ostatních evropských států, co myslíte?

Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka můžeme posílit národní hrdost například pravdivým výkladem vlastní historie. Existuje mnoho důvodů, proč být hrdí na svoji vlast. A o tom bude dnešní Noční linka. Připomenu cesty, které vedou do našeho studia: příspěvky můžete psát na rozhlas.cz/linka, kde si můžete také přečíst vzkazy ostatních posluchačů. K dispozici máte e-mailovou adresu: linka@rozhlas.cz a také telefon 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.