Čtvrteční Noční linka: Národní hrdost

27. říjen 2022

Jste hrdí na svůj původ, z jaké rodiny a země pocházíte? Jak to máme my Češi s národní hrdostí, co myslíte? Na co můžeme být jako národ pyšní? Jak bychom mohli posílit národní hrdost, co myslíte? Na jakého člena rodiny jste nejvíce pyšní a proč? Je rozdíl mezi naší národní hrdostí a hrdostí ostatních evropských států, co myslíte?

Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka můžeme posílit národní hrdost například pravdivým výkladem vlastní historie. Existuje mnoho důvodů, proč být hrdí na svoji vlast. A o tom bude dnešní Noční linka. Připomenu cesty, které vedou do našeho studia: příspěvky můžete psát na rozhlas.cz/linka, kde si můžete také přečíst vzkazy ostatních posluchačů. K dispozici máte e-mailovou adresu: linka@rozhlas.cz a také telefon 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...