Čtvrteční Noční linka: Silvestr dříve a dnes

29. prosinec 2022

Vzpomenete si ještě, jak jste v mládí slavili konec roku? Jak vypadají oslavy Silvestra u vás v současné době? Slavíte vesele nebo spíš rozjímáte? Díváte se na televizi nebo posloucháte v klidu a pohodě vaše oblíbené pořady v rádiu s tím, že vydržíte čekat na půlnoční přípitek?

Zavzpomínejte, zda máte veselé historky z posledního dne v roce? Máte i nějaké rodinné zvyky? Například chodíte na procházky do lesa dát něco na přilepšenou zvířátkům? Připravujete si nějaké dobroty, ke kterým zasednete a vychutnáte si je? Chodíte slavit k sousedům nebo někam do podniku?

Silvestr je mužské křestní jméno latinského původu. Podle českého a slovenského kalendáře má svátek 31. prosince (protože 31. prosince 335 zemřel papež Silvestr I.), tedy na konci roku, proto na tento den připadají silvestrovské oslavy.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.