Cukr je běžnou součástí každé domácnosti a nemusíte ho používat jenom jako sladidlo

Věděli jste, že cukrem vyčistíte mlýnek na kávu nebo koření? Stačí do něj nasypat hrst hrubého cukru a mlít. Zbavíte ho tak všech pachů i mastnoty.

Mletý cukr můžete použít jako jemný čistič na velmi špinavé ruce. Smíchejte ho s trochou olivového oleje a vytvoříte čisticí pastu, která ruce nejen zbaví nečistot, ale také krásně zjemní.

Cukr dělá dobře i květinám. Přidejte do litru vody tři lžičky cukru a dvě lžičky octa. Květiny vydrží déle čerstvé a díky octu se nebude voda tak rychle kazit.

A mletý cukr také vyčistí skvrny od trávy. Potřebovat budete kašičku z cukru a vody, kterou nanesete přímo na skvrnu a necháte nejméně dvě hodiny působit. Potom stačí tričko nebo kalhoty běžným způsobem vyprat a skvrny budou pryč.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová