Dnes se dovíte, jak se naše babičky staraly o své vlasy

Vlasy, ozdoba ženy, říkalo se. Nebo také: Krásné vlasy vyžadují péči, jestiť to ozdoba, jež doplňuje krásu těla. Zkrátka o své vlasy se ženy staraly vždycky.

A i když ne všechny rady našich babiček bych vyzkoušela sama na sobě, o tyto se s vámi ráda podělím. Proti vypadávání vlasů vtíráme cibulovou šťávu s trochou koňaku.

Vlasy mastné natíráme bílkem ušlehaným s trochou citrónové šťávy. Vlasy suché léčí žloutek s olivovým olejem promíchaný. A proti lupům vtíráme čaj z kopřiv napůl s octem a též odvar z chmele dobře působí. Ať máte vlasy krásné a zdravé.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.