Do projektu otevření Hrabalovy chaty veřejnosti se povedlo zapojit široké spektrum odborníků, říká Lucie Cirkva Chocholová

5. září 2023

Hostem pořadu K věci byla předsedkyně výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch středočeského zastupitelstva, předsedkyně středočeských Pirátů Lucie Cirkva Chocholová.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořila Lucie Cirkva Chocholová o tom, co všechno obnáší její práce, jak v ní zúročuje své dvacetileté zkušenosti z oblasti kultury, jak pokračuje projekt otevření Hrabalovy chaty pro veřejnost nebo o přípravě strategie kraje v oblasti kultury a kulturního dědictví až do roku 2030. Část rozhovoru byla věnovaná také její práci ve středočeské organizaci České pirátské strany.

„S přípravou projektu otevření Hrabalovy chaty jsem spokojená, protože se podařilo do toho, jak bude chata prezentovaná, zapojit široké spektrum odborníků. Kdo zná Kersko, tak ví, že to je velmi citlivá oblast na to, aby se tam nahrnuly davy návštěvníků a je potřeba s tím pracovat. Největší výzvou bylo postavit se k tomu, jak bude vypadat provoz celého  areálu, aby se nevytratil duch Hrabala, který je tam všudypřítomný,“ uvedla také Lucie Cirkva Chocholová.

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.