Dobrovice se zapojí do středočeské integrované dopravy

28. srpen 2020

Od 29. srpna se stanou součástí integrované dopravy také autobusové linky v Dobrovicích a okolí. Změní se pět linek a zavedeny budou čtyři nové. Spoje by měly hlavně zlepšit dostupnost Mladé Boleslavi.

"Bude zabezpečena doprava na směny Škody Auto v Mladé Boleslavi, bude rozšířena dopravní obsluha v pracovní dny a v některých časech také nově zavedena víkendová doprava," řekla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Podle ní by se také měly propojit obce mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem a také by se mělo zlepšit spojení mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem.

Od 22. srpna se jezdí na jednu jízdenku platící ve Středočeském kraji ve vlacích a autobusech v regionu Votic na Benešovsku.

Hlavní změnou je zavedení linky 500 na trase Praha - Benešov - Olbramovice - Votice - Miličín - Tábor, po dohodě s Jihočeským krajem by měly vybrané linky pokračovat do Jindřichova Hradce nebo Třeboně.

Linka 500 má v Benešově zajištěnou návaznost na rychlík R17 ve směru do Prahy a zpět, v benešovské železniční stanici si budou moci lidé koupit předplatné jízdného PID. Jízdné mohou cestující uplatnit pouze ke hranicím Středočeského kraje, pro cesty v Jihočeském kraji platí tarif vyhlášený dopravcem tohoto kraje.

Od 13. prosince by se do systému integrované dopravy měly začlenit i Berounsko, a oblasti Hořovic a Rožmitálu pod Třemšínem. Rozšíření integrované dopravy bude stát kraj 25 milionů korun, peníze se využijí hlavně na technické dovybavení vozů a zvýšení dopravního výkonu.

Soňa Jindrová si pozvala k mikrofonu Tomáše Duroně, pověřeného řízením Integrované dopravy Středočeského kraje. Poslechněte si rozhovor.

0:00
/
0:00
zdroj: ČTK
Spustit audio