Dort se šlehačkou na oslavě nechyběl. Berounským medvědům už je 18

14. leden 2018

Narodili se 13. ledna 2000 a proto „Méďové“ z populárních televizních Večerníčků v sobotu oslavili 18. narozeniny. Popřát jim na Městskou horu v Berouně přišly davy lidí. Mezi nimi nechyběl ani režisér Václav Chaloupek.

Místem narození medvědů Kuby a Matěje hradní příkop v Českém Krumlově. Od té doby uplynulo neuvěřitelných 18 let a roztomilí méďové se hodně změnili. Když se postaví na zadní - jde z nich strach. Váží totiž zhruba 300 kilogramů.

Sobotní narozeninovou oslavu si nemohl nechat ujít ani režisér večerníčku „Méďové" Václav Chaloupek. Skoro rok dělal medvědům „mámu“. „Ještě nikdy jsem jejich narozeniny nevynechal,“ říká. Začátky s medvíďaty podle jeho slov byly těžké, protože se o ně začal pečovat, když vážila 2 kilogramy, ale medvědice se o ně nechtěla starat.

Matěj a Kuba jsou labužníci do dneška. K narozeninám dostali dort a Václav Chaloupek jim pak nastříkal šlehačku rovnou do tlamy.

A proč berounští medvědi v zimě nespí, tak jak to dělají medvědi ve volné přírodě ? „Naši medvědi jsou v zimě hodně línější, vstávají kolem desáté a jedenácté hodiny a kolem patnácté zase zalezou,“ dodává chovatelka medvědů Dagmar Krejsová

Na oslavě medvědů Matěje a Kuby nechyběla ani dojemná chvilka - to když se vzpomínalo na jejich třetího „bráchu“. Vojta totiž předloni uhynul a osmnáctin se tak nedožil.

Berounští medvědi slaví osmnáctiny
Spustit audio