EL v basketbalu: Nymburk přehrál Sienu, Brňanky zdolaly Šoproň

15. leden 2014

Basketbalisté Nymburku si uchovali v evropské lize naději na postup ze skupiny po výhře nad Sienou, basketbalistky Brna se radovaly po vítězství nad Šoproní, kterou porazily po dlouhých osmi letech.

Pro nymburské basketbalisty nezačal zápas vůbec dobře. Brzy prohrávali 0:6, ale rychle se z nepodařeného vstupu vzpamatovali.

Zpřesnili střelbu a přidali větší důraz v obranné činnosti. To vše se podepsalo až pod osmibodové vedení domácího celku, o které ovšem v závěru první půle vinou ztráty koncentrace desetinásobný český mistr přišel.

Po přestávce ovšem Nymburk opět přidal, vedení získal zpět a v dramatické koncovce nakonec slavil těsnou výhru. Výrazně se pod ní podepsal s dvaadvaceti body nejlepší hráč zápasu Page.

Utkání 2. kola skupiny K Evropského poháru basketbalistů:

ČEZ Basketball Nymburk - Montepaschi Siena 78:75 (16:12, 37:38, 55:54)
Nejvíce bodů: Page 22, Rančík 20, Benda 12, Ilievski 8 - Haynes 14, Viggiano 12, Hunter 11, Carter 10. Fauly: 18:22. Trestné hody: 21/17 - 15/11. Trojky: 5:8.

Basketbalistky Brna po osmi letech zdolaly Šoproň

Basketbalistky Brna si připsaly třetí výhru ve skupině B, která jim uchovala naději na postup do play off. Ve vyrovnaném utkání nakonec vyhrály nad Šoproní rozdílem tří bodů a po dlouhých osmi letech dokázaly tento maďarský celek porazit.

Domácímu týmu se podařil nástup do zápasu, první čtvrtinu vyhrál o osm bodů, ale v dalším průběhu utkání se hra vyrovnala a pět minut před koncem vedly Maďarky o jeden bod.

V dramatickém závěru ukázala pevné nervy brněnská Jalčová, která přesnou tříbodovou střelou uklidnila svoje spoluhráčky a na jejich vítězství už nic nezměnil ani koš nejlepší střelkyně Šoproně Hawkinsové v poslední vteřině zápasu.

Utkání skupiny B 8. kola Evropské ligy basketbalistek:

IMOS Brno - UE Šoproň 71:69 (22:14, 40:31, 55:49)
Nejvíce bodů: Jurčenková 16, Hanušová a Keyová po 15, Pecková 11, Jalčová 10 - Hawkinsová 29, Fegyvernekyová 18, Ciglarová 7. Rozhodčí: Jovovič (Chorv.), Kounelles (Kypr), Karakatsunis (Řec.). Trestné hody: 31/29 - 24/13. Fauly: 18:22. Trojky: 4:4. Diváci: 850.

autoři: ppe , Vojtěch Bureš