Festivalová pohoda. Porta v Řevnicích ani po třinácté návštěvníky nezklamala

18. červenec 2021

Finále 55. ročníku festivalu Porta se v Lesním divadle v Řevnicích se konalo už po třinácté. Představili se tu kapely a interpreti, kteří postoupili z oblastních kol nebo semifinále soutěže. Program byl jako tradičně nabitý známými osobnostmi folk a country.

Jako hosté vystoupili Věra Martinová, Jiří Dědeček, COP, Lokálka, Robert Křesťan a Druhá tráva, Žamboši nebo Zelenáči, kteří zavzpomínali na Mirka Hoffmana, Michala Tučného a Honzu Vyčítala.

Vítěz si odnáší sošku Porty a spoustu dárků, mezi nimiž jsou kytara, mikrofony, sluchátka, nahrávání v profesionálním studiu a další.

Středočeský kraj a Prahu reprezentovali Choroši, Blondýna, Lu's a Five Leaf Clover.

Mezi diváky byli i Helena a Petr z Berouna, kteří nechyběli ani na jednom ze 13 festivalů Porta, konaných v Řevnicích. A jak řekla Anna Roytová z vedení řevnického festivalu, byli první, kteří si na internetu koupili vstupenky na letošní ročník.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.