FOTOGALERIE: Živá krása květů i sušených plodů a oslavy sklizně na vinici v Botanické zahradě Praha

17. září 2021

Unikátní výstava vás zavede do období času hojnosti a oslav podzimní sklizně, tak jak jej kdysi zažívali naši předkové. V botanické zahradě ji můžete vidět ještě tento víkend, tedy do 19. září. V sobotu i v neděli si zde užijí i milovnící dobrého vína, vinice sv. Kláry ožije oslavou sklizně.

Botanickou zahradu v pražské Troji zaplavily tisíce květů a plodů v tradičních i nadčasových aranžmá, která vás přenesou nejen do života a času sklizně na panském dvoře, viničním domku nebo selské usedlosti nebo na venkovskou svatební hostinu. V hojně vyzdobené barokní kapli sv. Kláry uvidíte také pompézní barokní kytice.

V expozicích zahrady budete mít navíc jedinečnou možnost nahlédnout do období podzimní sklizně plodů a hojnosti květů, které pod vedením floristy Slávka Rabušice a jeho kolegů naaranžují zahradníci a pracovníci z botanické zahrady a z českých hradů a zámků v rámci celostátního semináře aranžování květin.

Živá krása květů a sušených plodů v pražské botanické zahradě

Můžete se těšit také na řadu volných technik a dalších stylů aranžování květin, zejména pak elegantní variace na umění Dálného východu - Číny a Japonska, všeobecně známé pod názvem ikebana, které jsou jedinečným završením této výstavy.

Oslavy sklizně na Vinici sv. Kláry

Na vinici sv. Kláry, která je jednou z nejstarších v Praze, představí botanická zahrada místní vinařskou produkci. Kromě vína bude tento víkend exkluzivně v nabídce také burčák.

Vinobraní pořádané na naší vinici má svou tradici, přesto letošní ročník bude jiný! Je zaměřený pouze na místní produkci a představí vám zdejší vína od A do Z, a to včetně možnosti nahlédnout do vinného sklepa, kde celá ta proměna hroznů ve víno probíhá a kde jsou uloženy archivní kousky.

Chybět nebudou doprovodné aktivity pro malé i velké a pestrý hudební program na pódiu. Program bude probíhat po oba víkendové dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Více na webu Botanické zahrady Praha.

autoři: Jolana Nováková , JMys | zdroj: Botanická zahrada Praha
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Zapomeňte na povinnou četbu. Babička potěší v každém věku.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Babička

Babička

Koupit

Nejslavnější klasické dílo spisovatelky Boženy Němcové. Geniální kniha, vše podstatné už zde bylo řečeno.