Funkce krajského radního a starosty se dají dobře skloubit, říká nový středočeský radní Karel Bendl

22. únor 2022

Hostem pořadu K věci byl radní Středočeského kraje pro oblast silniční dopravy a starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl (ODS).

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Karel Bendl o prioritách ve funkci krajského radního, připravovaném portálu silničních map, koordinaci staveb, plánovaných letošních opravách krajských silnic nebo o svém dalším působení ve funkci starosty Benátek nad Jizerou.

Mezi krajskými silnicemi, které se budou letos opravovat nebo nově stavět, budou například průjezd Stříbrnou Skalicí, obchvat Staré Boleslavi nebo druhá etapa obchvatu Jesenice. "V průměru proinvestuje Středočeský kraj něco přes 4 miliardy korun ročně," doplňuje k investicím do krajských silnic Karel Bendl.

Nový krajský radní se také vyjádřil k tomu, jestli bude dál působit ve funkci starosty Benátek nad Jizerou a ke své případné další kandidatuře v letošních komunálních volbách: "Určitě budu, protože už můj předchůdce Jaroslav Král byl osm let, tedy dvě volební období, radním Středočeského kraje a vedl velmi dobře město. Ty dvě funkce se dají velmi dobře skloubit, nakonec se vzájemně i doplňují. Je to jen o té organizaci a o té energii, kterou do toho musíte vložit a také o podpoře spolupracovníků na jedné i druhé straně. Určitě do toho půjdu a půjdu i do voleb roku 2022," říká v rozhovoru K věci Karel Bendl.

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.