Heřmánek je králem všech bylin. Víc o něm poví Iva Hüttnerová

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Heřmánek

Heřmánek je bylina, kterou lidé využívají od nepaměti. Roste na polích i na loukách, a když vyjdete do přírody, vždycky na něj narazíte. Heřmánkový čaj umí úplné zázraky. Dětem pomáhá od bolesti bříška, dospělým proti nadýmání, křečím, nechutenství a bolestem žaludku.

Užívá se také při bolestech zubů a horečce. Je protizánětlivý, podporuje pocení, desinfikuje rány a uklidňuje. Navíc působí proti vyčerpanosti a únavě svalů. A když trpíte nespavostí, není nic lepšího, než hrnek heřmánkového čaje. Je to zkrátka král všech bylin a celé léto ho můžeme sbírat a užívat si jeho zázračnou moc.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.