Hity šedesátých let

25. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zleva skladatel Jaromír Klempíř, Karel Gott a textař Jiří Štaidl přebírají Zlatý klíč za píseň Proč ptáci zpívají

Hlasování pro hity v anktě Zlatý slavík bylo soutěží pro autory písní. V šedesátých let byl tím nejúspěšnějším textař Jiří Štaidl.

Běžně se šedesátá léta počítají od roku 1960 do roku 1969. Ta naše, týkající se hitů v anketě Zlatý slavík, se ale počítají od roku1962, kdy anketa začala, do roku 1968, kdy se pro ně naposledy hlasovalo. Byla to soutěž pro autory písní a tím nejúspěšnějším se stal textař Jiří Štaidl.

Vítěz napsal mimo jiné hity roku 1964 - Cesta rájem, 1966 - C´est la vie i Lady Carneval z roku 1968. Jeho nejúspěšnějším rokem v anketě byl rok 1966, to měl v desítce polovinu (tedy pět) textů k hitům roku.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová