Hokejisté Kladna si ve „vánočních“ dresech nadělili vítězství nad K. Vary

Hokejisté Kladna ve speciálních svátečních dresech
Hokejisté Kladna ve speciálních svátečních dresech
Připomenout si vánoční svátky při soutěžním hokejovém utkání? Proč ne? Kladenští Rytíři si to vyzkoušeli v divácky přitažlivém duelu WSM ligy s Energií Karlovy Vary. A opatřili si k tomu i stylovou výbavičku - speciální dresy ozdobené vánočními motivy.

„Dresy byly pěkný, líbily se mi,“ potvrdil kladenský brankář Lukáš Cikánek. Originální nápad přinesl navíc Rytířům štěstí, protože zvítězili nad Energií 3:2 po samostatných nájezdech a poprvé v sezóně tak obrali o body svého konkurenta z popředí tabulky.

Nebylo tedy domácím hráčům líto, že si při dalším utkání hraném v pátek obléknou už svoje klasické dresy? Ty vánoční se totiž vydraží přímo na zimním stadionu a výtěžek z této aukce půjde na dobročinné účely - do Komunitního centra Vítej, které pomáhá lidem s autismem. „Pomůže to na dobrou věc,“ komentuje tento chvályhodný vánoční experiment útočník Adam Kubík.

Těžko posoudit, kolik času a chuti měl brankář Cikánek v průběhu napínavého utkání na to, aby sledoval, jak to jeho spoluhráčům sluší. Jisté ale je, že když ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, myslel už pouze a jedině na samostatné nájezdy. A nijak se prý na ně netěšil. „Nemám je rád. Nikdy se mi v nich nedařilo, ale naštěstí kluci byli šikovný, dali tři góly a to rozhodlo,“ říká brankář.

Pod pojem "kluci" si můžeme dosadit nejen zkušeného Rusa Kurjanova, ale také Adama Kubíka, který navíc vsítil oba kladenské góly. „Cítím teď větší důvěru od trenérů a snažím se hrát to co umím,“ pochvaluje si kladenský útočník.