Hokejisté Kladna získali 9 bodů z posledních 13 utkání a na play-off už nemyslí

21. leden 2014

Souboj hokejistů Vítkovic s kladenskými Rytíři otevře program 42. kola Tipsport extraligy. Předehrávka začíná v 17 hodin a oba celky do vzájemného souboje vstoupí v naprosto odlišné pozici.

Vítkovičtí hokejisté se zvedli po návratu ze Spenglerova poháru. V novém roce jen jedinkrát prohráli, a to až po samostatných nájezdech. Naopak Středočeši se trápí. V neděli prohráli na Slavii, z posledních třinácti utkání brali jen devět bodů a na předposlední příčce ztrácí 14 bodů na pozici, ze které by jen z povzdálí sledovali baráž o setrvání v nejvyšší soutěži.

Další bodový výprodej si proto podle obránce Marka Černoška nemohou dovolit. „Potřebujeme vyhrávat a bodovat. Jediné, co nás může posunout dopředu, je koukat na svoji hru a výsledky. V našich silách je zvládat zápasy lépe.“

Před sezonou přitom majitel klubu Jaromír Jágr v žertu hovořil o ataku titulu. Skutečnost je z pohledu Kladenských jiná. Kapitán Pavel Patera ale stále věří, že současná situace není pro Středočechy beznadějná.

„Je to nepříjemné, ale musíme uhrát co nejvíce bodů. Na play-off už koukat nemůžeme. Náš cíl je 12. místo. Pokud ovšem nezačneme sbírat body, bude to s námi špatný,“ tuší jeden z nejzkušenějších hokejistů v kladenské sestavě a sám si láme hlavu nad příčinami špatných výsledků.

„Každý rok to na nějaký tým padne. Loni to potkalo Liberec, přestože měl výborný tým. Letos to padlo na nás a je na nás, abychom se z toho vyhrabali,“ říká Pavel Patera a myšlenkami už míří na vítkovický led.

Z posledních pěti zápasů proti dnešnímu soupeři ale Rytíři uspěli jen jednou a to až po samostatných nájezdech.

autoři: ppe , jbk
Spustit audio