Hokejoví zachránci z Kralup získali Cenu fair play za včasnou pomoc a záchranu života protihráče

26. říjen 2017

Svou rychlou reakcí, kterou zachránili lidský život, si Robin Student a Jan Háva zasloužili Cenu fair play. Dostali ji na galavečeru armádního sportovce roku, a to protože oba jsou jednak sportovci a zároveň vojáci. Nejlepším armádním sportovcem uplynulého roku byl zvolen skifař Ondřej Synek.

V sobotu 14. října hrály Kralupy nad Vltavou s Božeticemi, tedy nižší krajskou hokejovou soutěž. V tomto utkání šlo jednomu z hráčů o život, protože v šesté minutě poslední třetiny upadl hostující Libor Votruba před vlastní brankou na led a ostří brusle jednoho z hráčů si prořízl krk.

Právě svobodníci Robin Student a Jan Háva, oba dva příslušníci praporu čestné stráže Armády České republiky a posádkového velitelství Praha, velice rychle zareagovali. Dokázali poskytnout první pomoc a Votruba se nakonec díky nim z této životu nebezpečné situace dostal.

Za to dostali na galavečeru armádního sportovce roku Cenu fair play od Českého klubu fair play, kterou jim předal přednosta IKEM Jan Pirk a také plaketu Za záchranu lidského života. Tu dostali od armádního generála Josefa Bečváře, náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.

Armádním sportovcem roku se stal mistr světa ve skifu Ondřej Synek, druhá za ním skončila Barbora Špotáková a třetí příčku obsadila Ester Ledecká. Nejlepším kolektivem byl zvolen čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf.

autor: mch
Spustit audio