Hospodská topinka s trhaným vepřovým masem a cibulkou pro herečku Markétu Hrubešovou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Topinka s trhaným vepřovým masem
0:00
/
0:00

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal pozvali posluchače i herečku Markétu Hrubešovou do plzeňské restaurace v Praze U Sedlerů. Šéfkuchař Milan Březina je naučil dělat pravou hospodskou topinku s trhaným vepřovým bůčkem s okurkou a červenou cibulkou. Je to klasika a moc dobrá!

Ingredience na 4 krajíce chleba:

1 kg vepřového boku bez kosti

2 cibule

5 – 6 stroužků česneku

500 ml piva (50 : 50 tmavého a světlého)

sádlo na smažení

4 krajíce chleba

Na ozdobení:

2 kyselé okurky

1 červená cibule

Postup:

Maso nakrájíme na kostky 5 x 5 cm (maso se pak bude lépe trhat), osolíme a opepříme. Maso vložíme do pekáče, podlijeme ho pivem, přidáme cibuli a česnek. 

Maso přiklopíme a pečeme 12 – 15 hodin při 90 °C. Maso změkne tak, že po vyndání z trouby jdou od sebe jednotlivé nitě masa odtrhávat. Maso tedy pomocí dvou vidliček natrháme na jednotlivá vlákna. Výpek by měl být tak do 1/3 masa.  Výpek s trhaným masem promícháme.

Topinky by se měly smažit na sádle, ale lze je upéct i nasucho.

Maso servírujeme na opečené topince a ozdobíme kyselou okurkou nakrájenou na plátky a červenou cibulkou nasekanou nadrobno.

Milan Březina

Pracuje jako šéfkuchař v plzeňské restauraci U Sedlerů v Praze. Má rád českou kuchyni, rád připravuje stejně minutky i jídla s pomalou přípravou vaření.

Restaurace U Sedlerů byla otevřena v červnu 2010 na místě bývalého pivovaru. Ten tam předtím zanikl po roce 1891. Podnik tak navazuje na dlouholetou tradici pohostinství v těchto místech.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...