Hradozámecké léto na Regionu

02373948.jpeg
02373948.jpeg

Vyfoťte se na hradu nebo zámku a vyhrávejte hodnotné ceny.

Hradozámecké léto je letní projekt regionálních stanic Českého rozhlasu a Národního památkového ústavu. Během prázdnin nabízí jedinečné reportáže, mimořádné prohlídky, koncerty na hradech a zámcích a také soutěž o desítky atraktivních cen.

Prostřednictvím rozhlasových reportáží a přenosů můžete na Regionu navštívit celkem 98 hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu. Na osmi z nich navíc připravujeme nedělní program se soutěžemi, koncerty (František Nedvěd, Jakub Smolík, Petra Černocká, Milan Drobný, Pavel Vítek, Jana Chládková, Marcel Zmožek), živým rozhlasovým přenosem po 13. hodině a speciálními prohlídkami, kdy se v roli průvodců představí známí herci (Naďa Konvalinková, Ondřej Kepka, Jan Přeučil, Ota Jirák, Zdeněk Junák, Pavel Nový).

Po celé prázdniny můžete vyhrávat lákavé ceny. Každý týden získá desítka posluchačů speciální ceny s logem soutěže (batohy, trička, deky, chladicí tašky, svítilny, termohrnky, termosky) a jeden z návštěvníků akce také digitální fotoaparát.

Na konci prázdnin na výherce hlavních cen čeká volná vstupenka pro dvě osoby do všech objektů NPÚ na rok 2019, zámecká večeře s Naďou Konvalinkovou, noční prohlídka vybraného hradu nebo zámku s číší dobrého vína a také trojice digitálních fotoaparátů.

Ve středních Čechách jsou do Hradozámeckého léta zapojeny tyto památky:

Březnice
Hořovice
Karlštejn
Konopiště
Mníšek pod Brdy
Křivoklát
Krakovec
Sázava
Točník
Mnichovo Hradiště
Veltrusy
Žleby
Žebrák

Další informace najdete na stránkách Hradozámeckého léta.