Humoriáda na cestách završila v Jihlavě a Ostravě úspěšnou šňůru po Čechách, Moravě a Slezsku

16. prosinec 2019

Do Jihlavy zavítala Humoriáda na cestách v úterý 19. listopadu s Ivankou Devátou, Janem Přeučilem a Tomášem Töpferem. Jejich historkám tleskalo více než 500 diváků ve vyprodaném sále Domu kultury DKO. Pořadem provedl a historky přidal i moderátor pořadu Patrik Rozehnal. Své největší hity si pak zazpíval společně s publikem Milan Drobný.

Jihlavští diváci si mimo jiné poslechli, jak Tomáš Töpfer dirigoval na Fidlovačce představení, protože nedorazil dirigent. Ivanka Devátá prozradila, jak její syn spal kdysi na pokoji s paní učitelkou a Jan Přeučil zavzpomínal na milostné eskapády herce Jiřího Kodeta. Závěr patřil jako vždy anekdotám, u kterých publikum slzelo smíchy a nechtělo hosty pustit z podia. Následoval potlesk ve stoje a muselo se přidávat.

Také ostravské Divadlo Mír se ve čtvrtek 28. listopadu zaplnilo do posledního místa diváky, kteří se přijeli podívat na jevištní podobu nejúspěšnějšího zábavného pořadu regionálních stanic Českého rozhlasu. Humoriáda na cestách přivezla spolu s Patrikem Rozehnalem oblíbené herce – Uršulu Klukovou, Václava Vydru a Tomáše Töpfera. O písničky se tentokrát postarala zpěvačka a naše rozhlasová kolegyně Jana Chládková. V sále panovala veselá atmosféra. Bavili se diváci i účinkující.

Jako vždy mělo publikum důležitou úlohu. Vybíralo historky, které herci na jevišti vyprávěli. Václav Vydra tak zavzpomínal, jak ho zastavili policisté a sbírali autogramy. Uršula Kluková přidala zážitky ze sběru bylin se svou kamarádkou herečkou Věrou Křesadlovou a Tomáš Töpfer předvedl některé baletní figury. Největší úspěch ale měly historky z Ostravy a návštěvy toalet. Nechyběly ani anekdoty, jejichž pokračování si rozzářené publikum vyžádalo i jako přídavek.

Setkání s milovníky českého humoru bylo v obou případech zakončeno autogramiádou v předsálí. Každý z diváků dostal jako dárek unikátní stolní kalendář pořadu Humoriáda na rok 2020. Představení v Jihlavě a Ostravě byla posledními z podzimního turné Humoriády na cestách. Děkujeme všem za přízeň a osm vyprodaných sálů po celé zemi!

Na další velké představení Humoriády se mohou posluchači těšit na konci roku. 31. prosince budeme vysílat speciální tříhodinovou Silvestrovskou Humoriádu s mnoha hosty, scénkami a historkami. Vesele a s úsměvem tak přivítáme s posluchači regionálních stanic Českého rozhlasu Nový rok 2020!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.