I v době covidové pomáhají Dobré víly dětem ve středočeských dětských domovech

4. březen 2021

Dobré víly je nezisková organizace, která od roku 2015 pomáhá dětem ve středočeských dětských domovech – v Mladé Boleslavi, Krnsku, Novém Strašecí a nově taky pražských Dolních Počernicích. Před koronavirovou pandemií jezdily víly za dětmi přímo do domovů, věnovaly jim čas, pozornost a lásku. To se snaží dělat i teď. Je to ale mnohem těžší, protože vše musí probíhat on-line, příp. za přísných hygienických podmínek.

„Děti v této době potřebují nejvíc pomoci ze školou on-line. Doučujeme je hlavně angličtinu, matematiku a taky češtinu. Pořídily jsme dětem např. přes 30 počítačů, aby výuku na dálku vůbec zvládly,“ popisuje činnost neziskové organizace Dobré víly za koronavirové pandemie její zakladatelka Angelika Nevěřilová. Nedávno taky spustily sbírku na pomoc dětem v dětských domovech. Najdete ji zde.

„Svým přístupem je opravdu můžeme posunout. Ukázat jim, že existuje i něco jiného, než znají třeba jejich kamarádi nebo vychovatelé, rozšířit jim sociální bublinu. Takže jim předáváme i to, co baví nás dospělé: zálibu v angličtině nebo v hudbě,“ vyjmenovává konkrétní aktivity s dětmi Angelika Nevěřilová a doplňuje: „Když vám 17letý kluk řekne, že má dobrou vílu navždy ve svém srdci, je to obrovská poklona a jakási odměna za to, co děláme.“

Spustit audio

Související