Ibišek syrský a ibišek čínský se v létě mohou potkat na venkovním stanovišti

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ibišek syrský miluje slunné stanoviště

Od června až do konce září kvete zahradní ibišek syrský. Miluje slunné stanoviště, potěší širokou škálou barev, a aby dobře kvetl, potřebuje dostatek živin. Letnit můžeme také ibišek čínský, který po zbytek roku pěstujeme jako pokojovou rostlinu. Pokračuje Ivan Dvořák z Zahrádkář:

„A že vám ‚vnitřní‘ ibišek čínský, kterému se říká čínská růže, ještě nikdy nerozkvetl? Pomoci si můžete následovně. Nejprve z něj udělejte novou sazenici. Mladé přírůstky docela dobře koření ve vodě. Jakmile zakoření a po vysazení poroste, budete mít volnější ruce pro zásah u původního ibišku. Ten v lednu nebo v únoru přesaďte do nového substrátu, přihnojte hnojivem, které se prodává ve tvaru kuliček, a z nich se hnojivo uvolňuje celou sezonu, pozvolna, podle teploty půdy a okolí.

Pak ten původní stromeček seřízněte 5 centimetrů nad zemí. Ať se probudí očka v kmínku, i těsně pod zemí, a vytvoří keř. Z nejvitálnějšího výhonu pak můžete zapěstovat nový kmen.

Jen na konci větviček se vyskytují květy a listy u nehnojeného neřezaného ibišku čínského

Pokud vám neporostou dobře ani řízky, ani seříznutý starý keř, pak navrhuji výměnu za jiný.

Ibišky potřebují teplo, světlo, v létě i přímé slunce. Kvetou na nových přírůstcích, po jejich vyzrání. V létě se často objevují i na těch mladých, ještě ne dřevitých. V té době potřebuje ibišek solidní zálivku, pokud jsme nedali hnojivo zásobní, pak i pravidelné hnojení.“

Spustit audio

Související