Ivan Vodochodský uvařil carpaccio z červené řepy

Ivan Vodochodský navštívil naši rozhlasovou kuchyni. Jelikož je výborný kuchař, Naďa Konvalinková, která vždy hostům připravuje jejich oblíbený recept se tentokrát k plotně nedostala. A vzhledem k tomu, že je s Ivanem také velká legrace, Patrik Rozehnal se téměř nedostal ke slovu!

Pečená červený řepa neboli řepové carpaccio, to je recept, s kterým moderátor, herec a výborný kuchař přijel do Studia chuti. Sám se ujal přípravy a Naďa Konvalinková mu zdatně asistovala. Patrik Rozehnal zase vyzvěděl, že Ivan s jako školák stal zlodějem sýrů, jako syn sládka poznal mnoho českých pivovarů a jako kuchařský učeň zase spoustu zajímavých lidí...

Pečená červená řepa:
4 ks menší neloupané červené řepy, 10 stroužků neloupaného česneku, mořská sůl a čerstvě umletý pepř, 5 lžic panenského olivového oleje, 2 lžíce vinného nebo balsamikového octa, 50 g parmezánu, připravte si alobal

Ivan Vodochodský v Pochoutkách

Postup:
Pozor, červená řepa barví, je dobré pracovat v rukavicích. Řepu očistíme od výhonků a stopek, opláchneme jí ve studené vodě, z alobalu uděláme "mističku", přidáme 2 stroužky česneku ve slupce, řepu přelijeme 1 lžičkou olivového oleje, balsamikovým octem, osolíme lžičku mořské soli, alobal zabalíme a dáme do trouby předehřáté na 200 °C. Pečeme podle velikosti řepy 1 - 1,5 hodiny.

Řepu po vyndání v alobalu zchladíme pod studenou vodou, vyjmeme z alobalu. Vybalíme z alobalu, řepu vyloupneme ze slupky, stroužky česneku vyjmeme ze slupky - při pečení se vytvořila kašička, kterou smícháme s olivovým olejem a balsamikovým octem a potřeme na plátky nakrájenou červenou řepu.

Plátky poté posypeme parmezánem a dle chuti potřísníme balsamikovým octem a olivovým olejem.

Řepu lze takto jíst i za studena.

Reprízováno 28. září 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.