Ivě Hüttnerové připravil Petr Procházka candáta s kořenovou zeleninou a limetkovou redukcí

Pochoutky s Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem se opět rozjely na farmu Blaník k Vlašimi a posledního pěkného podzimního počasí si oba užili s herečkou a milovnicí starých časů Ivou Hüttnerovou. Výtečný podzimní recept na candáta vás naučil šéfkuchař Petr Procházka.

Během toho, co se připravoval candát, vám Iva prozradila řadu babských rad, proč nesnáší třešeň na své zahradě, jak bojuje s moly a jak vlastně začala se sbíráním starých věcí. Příjemné podzimní povídání vedli v Rytířském sálu a před jeho dveřmi si na candátovi pak pochutnali.

Pošírovaný candát s kořenovou zeleninou a limetkovou redukcí:
kořenová zelenina (na nudličky), bílé víno, sůl, nové koření, celý pepř, bobkový list, filety z candáta, limetky, třtinový cukr, trochu másla

Postup:
Připravíme si kastrůlek s vodou a kořenovou zeleninou, kterou jsme si předtím nakrájeli na nudličky. Přidáme bílé víno, sůl, pepř, bobkový list, nové koření, přivedeme k varu. V momentě, kdy se nám to vaří, stáhneme z prudkého ohně, necháme jen probublávat, vložíme nasoleného candáta a pošírujeme 6 až 7 minut. Mezitím než se nám candát udělá, tak si vedle na pánvi připravíme limetkovou redukci. Zkaramelizujeme třtinový cukr, přidáme trochu másla, zalijeme limetovou šťávou a zredukujeme.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.