Jak léčit břišní kýlu?

Poradil chirurg MUDr. Jiří Jungwirth z Prvního kýlního centra Sanatoria sv. Anny v Praze.

Určitě jste také, zejména jako děti, nesčetněkrát slyšeli: nenos to, je to těžké, uděláš si kýlu! Čím nám to ale vlastně rodiče vyhrožovali?

O tom, co to kýla vlastně je a jak je možné ji řešit, jsme si v dopolední lékařské poradně povídali s chirurgem MUDr. Jiřím Jungwirthem z Prvního kýlního centra Sanatoria sv. Anny v Praze.

Dozvěděli jste se, kde všude na těle se kýla může udělat a co je příčinou jejího vzniku. Řeč byla také o tom, jak konkrétně se kýla projeví a zda jde o bolestivý či dokonce závažný zdravotní problém.

Povídali jsme si i o tom, kdy je nutné tento problém řešit a co to znamená, když se kýla takzvaně "uskřine". A také jsme poradili, k jakému lékaři se s kýlou vypravit a jakými způsoby je možné ji odstranit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová