Jak poznáte, že jsou vejce čerstvá a jak je správně uskladnit

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy vejce

Vajíčka jsou v kuchyni nepostradatelná. Jejich čerstvost lehce prověříte vkládáním do slané vody. Ta nejčerstvější zůstanou vždycky na dně. Starší, ale stále použitelná, se ve vodě nadzdvihnou, a ta opravdu špatná budou plavat na hladině.

Důležité je i skladování vajec. Vždy byste je měli ukládat tupou špičkou vzhůru. Na tomto konci mají totiž póry, kterými dýchají.

A jak se vajíčka skladovala v dobách bez lednice? I půl roku vydržela čerstvá, když je naše babičky poskládaly do dřevěných bedýnek a zasypaly obyčejnou pšenicí.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...