Jak se bránit pomluvám?

Lidé se navzájem pomlouvají od nepaměti. Jak pomluvám čelit?

Pomluvy jistě stály za nejedním historickým konfliktem, krachem manželství, přátelství a třeba i podnikání.

A právě o tom, co všechno mohou pomluvy způsobit, jsme si v dopolední poradně povídali s advokátkou JUDr. Evou Ondřejovou s vlastní advokátní praxí v Praze.

Dozvěděli jste se, co to vlastně pomluva je a do jakých oblastí našeho života může zasáhnout. Řeč byla o tom, jakým způsobem se dnes pomluvy šíří a jaké nebezpečí pro nás může v tomto směru představovat internet a sociální sítě.

A také jsme vám poradili, jak se pomluvám můžete bránit. Probrali jsme možnost žaloby i šanci na finanční kompenzaci, případně další varianty satisfakce, které se člověk může u soudu domoci.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...