Jak se zbavit kopřivky? Poradil dermatolog Petr Arenberger
Měli jste už někdy kopřivku? S nepříjemně svědícími pupínky na kůži se alespoň jednou za život setká údajně každý pátý Čech. Často je kopřivka spojována s reakcemi na jahody, anebo s konzumací většího množství určitého ovoce.
Jenomže kopřivka nemusí být jen obyčejná vyrážka, která za chvíli zmizí. A právě o tom jsme si povídali s přednostou Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze prof. MUDr. Petrem Arenbergerem.
Dozvěděli jste se, co přesně kopřivka je a jaké jsou její projevy. Povídali jsme si také o tom, jaké mohou být příčiny jejího vzniku. A řeč byla i o tom, zda je nutné navštívit v případě kopřivky lékaře a jakým způsobem se toto onemocnění léčí.
Řekli jsme, zda kopřivkou trpí víc muži nebo ženy a zda se objevuje častěji v nějakém určitém věku. A povídali jsme si i o výskytu kopřivky u dětí. Na závěr jsme pak poradili, jak kopřivce pokud možno předcházet.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?